Umereno do potpuno oblačno, ponegde sa kratkotrajnom kišom

|   Vreme
U Srbiji će danas biti umereno do potpuno oblačno, u toku dana ponegde s kratkotrajnom kišom, a uveče i tokom noći ka utorku padavine se očekuju u većem delu zemlje, uz najvišu dnevnu temperatura od 17 do 22 stepena.
Foto: Jovan Mirović

 

Izvor: FoNet

Vetar južni i jugoistočni, u košavskom području i na planinama od sredine dana umeren do jak, na jugu Banata i u donjem Podunavlјu sa udarima olujne jačine.

I u Beogradu pretežno oblačno, uglavnom ujutru i pre podne, a zatim uveče i u toku naredne noći slaba kratkotrajna kiša. Vetar južni i jugoistočni i u pojačanju, uveče umeren do jak. Maksimalna temperatura oko 21 stepen.

Od utorka do četvrtka u košavskom području biće vetrovito sa umerenim i jakim, na jugu Banata, u donjem Podunavlјu i na području Beograda i olujnim jugoistočnim vetrom. Najvetrovitiji dan biće četvrtak, a prestanak košave se očekuje u petak.

U većini mesta maksimalna temperatura biće od 20 do 26 stepeni, na zapadu Srbije sredinom sedmice lokalno i do 28 stepeni, dok će nešto svežije biti početkom sedmice u Timočkoj Krajini, od 14 do 17 stepeni.

U četvrtak se očekuje novo naoblačenje s kišom i lokalnim plјuskovima sa zapada, koje će se tokom noći i u petak, uz manji pad temperature, proširiti na celu zemlјu.

Od subote, 19. aprila promenlјivo oblačno sa sunčanim intervalima i lokalnom pojavom kratkotrajne kiše.

 

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar