Šok u Njujorku: Novak diskvalifikovan sa US opena (video)

Novak Đoković diskvalifikovan je sa Otvorenog prvenstva Amerike u Njujorku, zbog toga što je nenamerno pogodio lopticom linijskog sudiju u glavu.

Do incidenta je došlo u završnici prvog seta u meču osmine finala protiv Španca Pabla Karenja Buste. Novak je kod rezultata 5:5 izgubio svoj servis gem, nakon čega je lopticu koja mu je bila u džepu bez gledanja poslao ka ogradi, ali je imao nesreću da ona pogodi linijskog sudiju. Pogođena žena se srušila, a kada je video šta se desilo Đoković je odmah potrčao ka njoj, a ubrzo su stigli fizioterapet i lekar. Posle minut-dva pogođena sudija se oporavila i izašla je sa terena. Tada su usledile konsultacije sudije meča, glavnog sudije i supervizora i odučeno je da se Đoković diskvalifikuje. Petominutni razgovor Novaka i glavnog sudije nije ništa promenio i prvi igrač sveta je isključen sa turnira, a vrlo verovatno će biti i kažnjen.

Bez obzira što se na snimku videlo da Đoković nije imao nameru da pogodi sudiju, jer nije ni gledao gde šalje lopticu, odlučeno je da se striktno primeni pravilnik i srpski tenisiser je ostao bez šanse da se bori za 18. grend slem titulu.