Veče u znaku Hardena i Bukera, Gudurić skroman

Tim našeg reprezentativca Memfis položio je oružje pred ekipom Hjustona koja je slavila rezultatom 100:107.

Minule noći odigrno je šest NBA mečeva, a od naših košarkaša nastupio je jedino Marko Gudurić. Tim našeg reprezentativca Memfis položio je oružje pred ekipom Hjustona koja je slavila rezultatom 100:107.
Prvo poluvremen donelo je izjednačanu borbu, rezultat  je glasio 60:62 u korost Rokitsa, koji su ovaj meč odgireali bez Rasela Vestbruka.  Ipak, treća doenica je odredila dalji tog meča. Hjuston je predvođen odličnim Džejsom Hardenom u tom delu igre stekao osetniju prednost, da bi potom odbio nalete Grizlisa i na kraju uspeo da je sačuva.
Harden je i ovog puta bio centralana figura meča, a meč je završio sa 44 poena i deset skokova.
U poraženom timu istakao se Dža Morant sa 23 poena, dok je Marko Gudurić zaigrao u drugom delu meča i za 17 minuta u igri upisao četiri poena.
Seriji pobeda Filadelfije na startu sezone došao je kraj. Seventisiksersi su pali na gostovanju Finiksu, koji su slaivli rezultatom 114:109.
Veoma neizvestan duel dobio je epilog u poslednja dva i po minuta. Tada je  Devin Buker preuzeo odgovornost i postigao sedam poena, dok na drugoj strani nije bilo naadačkog odgovora.
Buker je bio odličan tokom celog meča, postigao je 40 poena, a u timu Finiksa istakli su se i Riki Rubio sa 21 poenom uz deset asistencija, te Aron Bejns sa 15 i Keli Ubre sa poenom manje.