Poznati svi učesnici polufinala Lige Evropa

Sevilja je u duelu sa Vulverhemptonom slavila sa 1:0 golom Okamposa. U polufinalu Lige Evropa igraĆE sa Mančester Junajtedom. Ova utakmica planirana je za 16. avgust u Kelnu. Dosta golova videli smo na meču u kojem je Šahtjor u potpunosti nadigrao Bazel rezultatom 4:1. Šahtjor u polufinalu Lige Evropa igra sa Interom 17. avgusta u Diseldorfu.

U utorak uveče smo saznali sve učesnike polufinala Lige Evropa. Pored Intera i Junajteda, u polufinale su uspele da se plasiraju i ekipe Sevilje i Šahjtora.

SEVILJA ZAKAZALA POLUFINALE SA JUNAJTEDOM

Sevilja je u duelu sa Vulverhemptonom slavila sa 1:0 golom Okamposa. Ova utakmica je prošla u velikoj borbi oba tima. Ljubitelji fudbala videli su dosta prilika na obe strane, a najveću koju Vulverhempton nije iskoristio imao je Raul Himenes, koji je promašio penal. Tokom drugog poluvremena Sevilja je bila za nijansu bolji tim na terenu, ali su inicijativu iskoristili tek u 88. minutu, kada je Okampos iskoristio odličan centaršut Evera Banege.

U polufinalu Lige Evropa Sevilja igra sa Mančester Junajtedom. Ova utakmica planirana je za 16. avgust u Kelnu.

ŠAHTJOR UBEDLJIV PROTIV BAZELA

Dosta golova videli smo na meču u kojem je Šahtjor u potpunosti nadigrao Bazel rezultatom 4:1. Već od uvodnih minuta videlo se da fudbaleri Šahjtora poseduju kvalitet kojem protivnik ne može da parira. Do vođstva su stigli u drugom minutu, kada je Žunior Morais savladao golmana Šahtjora. Vođstvo je udvostručio Tajson u 22. minutu. U drugom poluvremenu prvo je posle konsultacije video tehnologije poništen penal za Bazel a onda i dosuđena najstroža kazna za Šahtjor. Sa bele tačke u 74. minutu precizan je bio Alan Patrik. Četvrti pogodak za Ukrajince postigao je Dodo u 89. minutu. Utešni gol za Bazel zasluga je Volfsvinkela, koji je mrežu protivnika zatresao u nadoknadi vremena.

Šahtjor u polufinalu Lige Evropa igra sa Interom 17. avgusta u Diseldorfu.