Poraz srpskih odbojkašica

Osam poraza u 13 dosadašnjih utakmica Lige nacija – to je balans odbojkašica koje i dalje nastupaju u značajno podmlađenom sastavu. Kao i u prethodnima duelima, nedostatak iskustva je bio presudan faktor.

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pretrpela je i osmi poraz u Ligi nacija. U meču petog vikenda, podmlađeni srpski sastav izgubio je od Bugarske sa 3:1, gledano po setovima rezultatom 21:25, 25:21, 25:17 i 25:23.

U meču sa Bugarskom najbolje su bile Katarina Lazović i Milica Kubura sa po 16 poena. Sara Lozo i Maja Savić završile su utakmicu sa po 11, osam poena imala je Mila Đorđević, dok je učinku naše reprezentacije doprinos sa šest poena dala i Maja Aleksić. U ekipi Bugarske istakla se Nasja Dimitrova sa 15, dok su po 14 postigle Miroslava Paskova i Gergana Dimitrova.

"Bili smo sigurni da će nam se ukazati neke šanse za bolji rezultat. Prvi put rezultatom ne možemo da budemo zadovoljni. Igra je bila veoma šarena. Devojkama ipak čestitke zbog toga što se nisu predavale i što su se borile do kraja. Nedostajalo je malo sreće da utakmicu uvedemo u peti set", izjavio je posle utakmice pomoćnik selektora Srbije Branko Kovačević.

Odbojkašica Milica Kubura slaže se sa ocenom da je našoj ekipi nažalost nedostajalo koncentracije u završnici svakog seta.

"Na momente smo pokazivale jako dobru igru, ali nam pada koncentracija u ključnim momentima. Nadam se da će u narednoj utakmici koncentracija biti na višem nivou i da ćemo iz ovoga da naučimo nešto. Krajnje je vreme da pobedimo", rekla je reprezentativka Srbije.

Naredni meč petog vikenda Lige nacija Srbija igra sa Nemačkom u sredu od 10 sati ujutru. Dan kasnije protivnik je tim domaćina ovog turnira, selekcija Kine.

V VIKEND (18 – 20. JUN):