Poraz Radničkog u drugom kontrolnom meču na pripremama u turskom Beleku

Fudbaleri Radničkog poraženi su od Alanije iz Vladikavkaza rezultatom 5:3, u drugom kontrolnom meču na pripremama u turskom Beleku.

Meč je odigran u ranom terminu, od 11 časova po lokalnom vremenu, a u takvim okolnostima bolje se našao petoplasirani tim ruske druge lige i slavio protiv Radničkog u duelu sa veoma mnogo golova.

Alanija je sa 1:0 povela u 11. minutu preko Mašukova, a niški tim je brzo izjednačio pogotkom Đuričkovića u 19. minutu. Rusi do novog vođstva stigli u 25. minutu, kada je Borivoja Ristića savladao Džakov.

Radnički je sjajno krenuo u drugo poluvreme, preuzeo je inicijativu i kontrolu na terenu, što je rezultiralo potpunim preokretom. Petar Đuričković je u 51. minutu bio precizan sa penala za 2:2, a prednost Nišlijama od 3:2 doneo je novajlija Mladen Kovačević u 65. minutu.

Šef stručnog štaba Radničkog Vladimir Gaćinović je u poslednjih 20-ak minuta susreta izveo startere iz igre i šansu ukazao mladim fudbalerima i rezervistima, a oni se ponovo nisu snašli, kao i na utakmici protiv Jagelonije, pa je Alanija u finišu postigla tri pogotka i stigla do pobede. Strelci za ruski tim bili su Kabalov u 74, Šuanov u 83. i Šavlokov u 87. minutu.

Radnički je meč počeo u sastavu: B. Ristić, Stanković, Marković, Bjeličić, P. Ristić, Šljivić, Petrović, A. Kovačević, Gavrić, Đuričković i Đuričin. U nastavku su priliku dobili: Kojić, M. Kovačević, Modu, Spasić, Mitrović, Đurić, Dušanić, Stojković, Trifunović, Jovanović i Živković .

Tim sa Čaira je u prvoj kontrolnoj utakmici poražen od Jagelonije sa 3:0, a u Turskoj će odigrati još tri meča. Rival Radničkom 23. januara biće član najjače ukrajinske lige Inholec, 26. januara ruski drugoligaš Akron iz Toljatija, a 28. januara poljski drugoligaš LKC iz Lođa.

Autor: Nikola Šipovac