Partizan eliminisao Malatiju

Fudbaleri Partizana izborili su plasman u plej-of Lige Evrope. Crno-beli izgubili su na gostovanju Malatiji sa 1:0, u revanšu trećeg kola kvalifikacija, ali je pobeda iz Beograda od 3:1 presudila u korist našeg tima.
Izabranici Sava Miloševića su odigrali jako bledo u odnosu na prošlonedeljni meč pred svojim navijačima, a veliki uticaj na takvu partiju crno-belih definitivno je imao rano primljeni gol. Igrao se sedmi minut kada je Stojković istrčao na jednu dubinsku loptu , međutim loše je procenio, a njegovu grešku kaznio je Jahović.
Bio je to veliki vetar u leđa za domaću ekipi, koja je konstantno napadala, ali na sreću Partizana nije imala mirnoću u završnici.

Srpski tim je ovaj nalet rivala uspeo da odbije tek u finišu prvog dela, a neposrednio pre odlaska na odmor crno-beli su imali stopostotnu šansu za gol u gostima. Sadik je odlično šutirao glavom nakon prekida, a potom je pokušao  nakon odbitka ali je u oba navrata golman Maltije bio uspešniji.

Drugi deo meča doneo je nepovezanu igru oba tima prouzrokovanu čestim prekidima. Situacija se promenila u finšu kada je turski tim dodao gas i stigo do šanse utakmice. Igrao se 77. minutu kada je Stojković neverovanom intervencijom sačuvao svoju mrežu nakon prekida i udarca glavom. Nastavila je Malatija sa pretnjama, a crno-beli dobili šansu da napadnu iz kontri. Partizan je to iskoristio i uspeo da stvori dve odlične šanse u finišu u reziji Asana i Sadika, međutim ovaj dvojac nije bio dovoljno konkretan u završnicama akcija.

Partizan je tako odoleo Turcima i stigao na korak od nastupa u  grupnoj fazi Lige Evrope!