Oscilacije u igri ipak nisu ugrozile pobedu Partizana

U ekipi Partizana istakao se Markus Pejdž sa 19 poena. Redži Reding je susret završio sa 16 poena, Janković je postigao 14. Dvoficren je još bio i Zagorac sa koševima za 13 poena. Partizan sada ima odnos od 11 pobeda i tri poraza u ABA ligi, u kojoj je Mornar doživeo sedmi poraz.

Partizan je slavio u prvoj utakmici u 2020. godini. Crno-beli su u meču 14. kola ABA lige pobedili Mornar rezultatom 88:75.

U najkraćem, tokom ove utakmice navijači su imali priliku da na parketu vide dva potpuno različita izdanja košarkaša Andree Trinkijerija. Partizan je u prvom delu meča igrao odlično, zbog čega je sa čak 17 poena prednosti završio prvo poluvreme. Ipak, u nastavku usled neshvatljivog pada u igri crno-belih, ekipa Morana uspela je rezultatski da se vrati u meč i završnicu učini prilično dramatičnom.
U poslednjim minutima domaćin je ipak vratio inicijativu i došao do pobede.

Veliki problem crno-beli su imali i kod slobodnih bacanja gde su imali učinak 15 od 25.

Velike zamerke na igru svojih izabranika imao je trener domaćina. Trinkijeri je oscilacije u igri opisao kao kriminalne, uz opasku da Partizanovi košarkaši takve stvari ne smeju sebi da dopuste.

"Dve utakmice u jednoj, prvo poluvreme smo igrali dobru odbranu, bili smo fokusirani i radili posao kako treba. Nekoliko naših loših odluka je dovelo do toga da se naša prednost smanji. Igrali smo se vatrom u drugom poluvremenu, bilo je gusto u završnici, ali smo zaslužili da dobijemo ovu utakmicu", zaključio je Andrea Trinkijeri.

U ekipi Partizana istakao se Markus Pejdž sa 19 poena. Redži Reding je susret završio sa 16 poena, Janković je postigao 14. Dvoficren je još bio i Zagorac sa koševima za 13 poena.

Kod Mornara najefikasniji je bio Heris sa 14, Milko Bjelica je ubacio koševe za 13 poena, dok je Uroš Luković imao devet poena i 12 skokova.

Partizan sada ima odnos od 11 pobeda i tri poraza u ABA ligi, u kojoj je Mornar doživeo sedmi poraz.

Partizan - Mornar 88:75
(17:11, 29:18, 20:24, 22:22)

Partizan: Volden 7, Zagorac 13, Pejdž 19, Gordić 2, Jaramaz 6, Birčević 2, Reding 16, Janković 14, Tomas 4, Pejners, Trifunović, Mozli 5.

Mornar: Pulen 19, Heris 14, Nidam 2, Šeković 2, Pavić, Begić 2, Vujošević 2, Voler 10, Markota 2, Vranješ, Bjelica 13, Luković 9.