Nova pobeda Zvezde u senci povrede Milana Borjana

Crvena zvezda je pobedila Spartak u 19. kolu fudbalskog prvenstva. Na gradskom stadionu u Subotici gosti su slavili rezultatom 3:1, a senku na pobedu bacila je povreda Milana Borjana.

Iako je utakmica počela u nešto mirnijem ritmu, fudbaleri Zvezde su brzo krenuli sa otvorenijom igrom, što je i dovelo do nekoliko prilika pred golom Spartaka. Mrežu domaćina prvi je zatresao Gobeljić u 36. minutu, kada je iskoristio gužvu u šesnaestercu Subotičana. Samo pet minuta kasnije dosuđen je penal nad Pavkovom kojeg je Ćalasan oborio u kaznenom prostoru. Sa bele tačke prezican je bio Ben.

U drugom poluvremenu ekipa trenera Milojevića igrala je još ofanzivnije, ali je senku na tok utakmice bacila povreda golmana Borjana koji je nezgodno pao posle kontakta sa Jovančićem, posle čega je iznesen sa terena. Svoj drugi, a za Zvezdu treći gol na utakmici Ben je postigao u 69. minutu. U završnici utakmice nije bilo puno uzbuđenja, ali je Spartak u 90. minutu ipak uspeo da ublaži poraz pogotkom Čečarića.

"Zadovoljan sam, sve to je funkionisalo dosta dobro, kako smo i zamislili. Imali i kadrovskih problema. Raduje me da su igrači koji dolaze iz povreda u sve boljoj formi", rekao je posle utakmice trener Vladan Milojević.

Očekivano nezadovoljan je bio trener Spartak Predrag Rogan:

"Kada se izgubi utakmica, moglo je, ne volim da kažem da je moralo bolje, možda je trebalo bolje. Treba biti realan i reći da je Zvezda apsolutno zaslužila pobedu. Moji momci su dali sve od sebe. Bodovi su nam neophodni i nadam se da će momci nastaviti sa dobrim partijama da postignemo bolje rezultate nego u prethodnom periodu", izjavio je Rogan.

Crvena zvezda posle 19. kola ima 53 boda i ubedljivo je prva na tabeli. Spartak sa 16 bodova zauzima 12. poziciju.

Spartak – Crvena zvezda 1:3 (0:2)
Čečarić 90 – Gobeljić 36, Ben 41p, 69

Spartak: Ostojić – Dunđerski, Ćalasan, Kerkez, Vukčević – Šimura, Glavčić – Milošević, Čečarić, Čou – Obradović.

Zvezda: Borjan – Stojković, Gobeljić, Degenek, Hajdin – Jovančić, Čaušić – Ben, Marin, Simić – Pavkov.