Ništa od uspešne generalke

“Orlovi” su izgubili od selekcije Norveške rezultatom 38:28, u drugom i poslednjem meču na turniru Zlatne lige koji je održan u Partizu.

Rukometna reprezentacija Srbije zabeležila je novi poraz u pripremim mečevima za predstojeći nastup na Evropskom prvenstvu. “Orlovi” su izgubili  od selekcije Norveške rezultatom 38:28, u drugom i poslednjem meču na turniru Zlatne lige koji je održan u Partizu.
Izabranici Neneda Peruničića su očajno otvorili meč i več posle nekoliko minuta igre gubili rezultatom 7:2. Ipak, naš golman Tibor Ivanišević je vezao nekoliko dobrih intervencija što je bila dobra pokretačka snaga za naše reprezentativce. Uskoro su se razigrali i bekovi pa je naš tim uspeo da stigne do nerešenog rezultata na kraju prvih 30 minuta igre.
Međutim, ispostavilo se da je to bilo sve od naše selekcije u ovom meču. Norveška je dodala gas, a selektor Peruničić počeo da kombinuje sa postavom na terenu, pa je sredinom drugog dela bilo osam razlike za selekciju koja je aktuelni vicešampion sveta.

Srbija tako posle dva vezana poraza u Partizu odlazi u Grac gde će igrati prvu fazu na kontinentalnom šampionatu. “Orlovi” startuju  9. januara utakmicom sa  Belorusijom. Potom će uslediti duel sa Crnom Gorom (11.1.), dok je poslednji meč u grupi sa Hrvatskom (13.1.).