Mladi fudbaleri razočarali na startu Evropskog prvenstva

Nacionalni tim Srbije sa igračima do 21 godine izgubio je na startu šampionata od Austrije sa 2:0. Već od početka utakmice videlo se da naša reprezentacija igra ispod očekivanog nivoa, a poraz je mogao biti i teži da nije bilo odličnih odbrana Borisa Radunovića. U grupnoj fazi selekcija Srbije igra još dve utakmice. Protivnici su Danska i Nemačka.

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije razočarala je u prvoj utakmici Evropskog prvenstva u Italiji i San Marinu.

U prvom poluvremenu fudbaleri selektora Đorovića imali su samo jedan ozbiljan napad na protivnički gol, pokušaj Luke Jovića u 35. minutu. Uz to ostale inicijative protekle su u dosta jalovim akcijama, bez puno preciznosti i volje. Vođstvo od 1:0 za Austriju doneo je Hanes Volf u 38. minutu.

Jović je pet minuta nakon početka drugog poluvremena šutirao glavom, ali je prečka sprečila gol za Srbiju. Posle ovoga ređale su se nove prilike za austrijski tim, ali je srećom na visini zadatka bio čuvar mreže Srbije. Nemanja Radonjić je u 74. minutu imao veliku priliku, koja je ponovo ubeležena samo kao propuštena šansa. U 78. minutu konačan rezultat i ubedljivu pobedu za Austriju donosi Saša Horvat. Ovom golu prethodilo je isključenje Vukašina Jovanovića posle duela sa Hanesom Volfom, koji je povređen morao van terena.

U grupnoj fazi selekcija Srbije igra još dve utakmice. Protivnici su Danska i Nemačka.

Srbija – Austrija 0:2
Strelci: 0:1 Volf 38, 0:2 Horvat 78.
Žuti kartoni: Mašović, Gajić (Srbija), Lajnhart, Ingolič (Austrija). Crveni karton: Vukašin Jovanović (Srbija) 78.

Srbija: Radunović, Gajić, Milenković, Jovanović, Bogosavac, Lukić, Mašović (od 58. Račić), Pantić (od 58. Ranđelović), Živković, Radonjić, Jović. Selektor Goran Đorović.

Austrija: A. Šlager, Ingolič, Danso, Poš, Ulman, Lajnhart (od 77. Ljubičić), Ljubić, Horvat, K.Šlager, Volf (od 78. Kalajdžić), Honsak (od 84. Balić). Selektor Verner Gregorič.