Marjanovićev rekord sezone, Gudurić solidan

Srpski centar ostvario dabl dabl posle više od deset meseci, Gudurićev Memfis nemoćan na gostovajnu Juti.

Boban Marjanović odigrao je najbolji meč od starta sezone u NBA ligi. Njegov Dalas ubedljivo je savladao Nju Orleans rezultatom130:84, a srpski centar je  imao učinak od 15 poena i 16 skokova za 23 minuta, a zabeležio je i po dve asistencije i blokade. Bio je to njegov prvi dabl-dabl još od 25. februara i meča koji je tada u dresu Filadelfije odigrao takođe sa Pelikansima.
Sama utakmica je bila neizvesna do sredine druge četvrtine, kada su Pelikansi poslednji put vodili (36:38) Dončić je ponovo bio prva zvezda Dalasa sa 26 poena, devet asistencija i šest skokova. Slovenac je izjednačio rekord Majkla Džordana i Oskara Robertsona i uz njih postao jedini igrač u NBA ligi koji je na 18 uzastopnih utakmica postigao 20 i i više poena, uz po 5 i više skokova i asistencija.
Osim ovog duela, sinoć su odigrana  još četiri susreta u NBA ligi. Na parketu je bio i Marko Gudurić čiji je Memfisa izgubio na gostovanju Juti  rezultatom 126:112. Srpski reprezentativac je  za 17 minuta postigao 8 poena  uz 5 skokova, 2 asistencije i 1 ukradenu loptu. Kod Grizlisa je najefikasniji bio Džekson jr. sa 26 poena, dok je Jutu predvodio Donovan Mičel sa 22 poena. Trojica igrača ubacila su po 19 poena, Bogdanović, Grin i Gober koji je imao i 11 skokova.

Dalas - Nju Orleans 130:84
Juta - Memfis 126:112
Njujork - Indijana 103:104
Filadelfija - Klivlend 141:94
Hjuston - Finiks 115:109