Krajinović eliminisan u Šangaju

Filip Krajinović nije uspeo da prebrodi prvu prepreku na Mastersu u Šangaju. Našeg tenisera zaustavio je Britanac Kajl Edmund koji je slavio sa 2:0, po setovima 7:5 i 6:3.

Imao je drugi ret Srbije sve u svojim rukama do finiša prvog seta, ali je potom usledio veliki pad u njegovj igri.
Krajinović je dobro počeo set, napravio rani brejk, ali je pri rezultatu 4:2 u svoju korist propustio tri šanse da oduzme servis protivniku, što je, kako se ispostavilo, bilo ključno za dalji razvoj meča. Naime, Britanac je već u narednom gemu oduzeo servis našem igraču, pa potom još jednom za osvajanje prvog seta. U drugom delu igre, meč je bio u egalu do osmog gema koji je Krajinović izgubio svoj servis, a Edmund je potom duel rutinski priveo kraju.