Kiks Partizana u Kruševcu

Kruševljani, koji su osvojili prvi bod u šampionatu, iznenadili su rivala ofanzivnim pristupom, pa su uz nedovoljno sigurnu igru Partizana u odbrani u dva navrata imali prendost na svojoj strani.

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da nastave seriju pobeda u novoj sezoni. Crno-beli remizirali su sa ekipom Napretka u Kruševcu rezultatom 2:2, u meču četvrtog kola Superlige.
Kruševljani, koji su osvojili prvi bod u šampionatu, iznenadili su rivala ofanzivnim pristupom, pa su uz nedovoljno sigurnu igru Partizana u odbrani  u dva navrata imali prendost na svojoj strani.
Najpe od 11. minuta kada je Igor Ivanović iskoristo sjajno dodavanje Marka Pavićevića. Ipak, radost domaćih trajala je svega četiti minuta. Slična akcija viđena je i na drugoj strani terena. Ožegović je uposlio Brežančića koji je pogodio malu mrežu i doneo egal. Može se reči da je Napredak bio bolji rival u nastavku. Kruševljani su lako dolazili do prilika, a jednu takvu u 29. minutu pretvorili su u drugi gol. Ćuković je prošao po levoj strani, a njegov centaršut Ivanović je pretvorio u drugi pogodak za domaće.
Bilo je prilika na obe strane do kraja prvog dela, pre svega za Ivanovića koji je mogao postići i het-trik, ali i Zec je mogao da savlada Stojkovića.
Trener Partizanan Savo Milošević reagovao je uvođenjem Asana i Sume koji su zaigrali od starta drugog dela. Ofanzivna postava Partizana primorala je domaćina da se grčevito brani. Bedem Napretka popustio je u 65. minutu nakon odličnog proigravanja Tošića i uspešne realizacije Sume.
Partizan je nastavio sa dominacijom, ređali su se korneri i poluprilike, međutim domaćin je uspeo da odbrani bod.
Partizanu sada sledi put Tursku na revanš sa Malatijom u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Ono što ne ide na ruku crno-belima pred naredni susret je loša igra u odbrani nakon povrede standardnog štopera Bojana Ostojića.