Junajted slavio u velikom derbiju sa Sitijem

Prvi se posle dosuđenog jedanaesterca za goste u strelce upisao Rašford, koji je vođstvo sa bele tačke doneo u 23. minutu. Prednost je udvostručio Marsijal u 29. minutu. Utešni pogodak za Siti delo je Otamendija u 86. minutu susreta.

Na stadionu "Etihad" fudbaleri Mančester junajteda pobedili su u velikom gradskom derbiju kao gosti ekipu Mančester sitija sa 2:1.
Bio je to 179. okršaj velikih gradskih rivala i druga pobeda Junajteda na ovom terenu u poslednjih godinu i po dana. Sitiju je ovo bio četvrti poraz, sada imaju velikih 14 bodova zaostatka za Liverpulom.

Domaćin je imao terensku inicijativu i veći posed, gosti sjajne kontre i zrelije šanse, na kraju slavili su kao i pre nekoliko dana protiv Totenhema. Siti je krenuo ofanzivno, činilo se da će izabranici Pepa Gvardiole brzo stići do prednosti, ali dogodilo se suprotno.

Siti - Junajted 1:2
Stadion: "Etihad".
Sudija: Entoni Tejlor.
Golovi: Otamendi u 86. za Siti, Rašford u 23 iz penala i Marsijal u 29. za Junajted.

Siti: Ederson, Voker, Stouns (od 60. Otamendi), Fernandinjo, Anhelinjo, De Brujne, Rodri (od 86. Gundogan), D. Silva, B. Silva (od 65. Mahrez), Žezus, Sterling.

Junajted: De Hea, Van Bisaka, Lindelof, Megvajer, Šo (od 88. Jang), Mektomini, Fred, Džejms, Lingard (od 89. Tuanzebe), Rašford, Marsijal (od 74. Pereira).