Bojažljiva igra Srbije rezultirala ubedljivim porazom

“Orlovi” su izgubili u meču sa Portugalijom na stadionu “Rajko Mitić” rezultatom 2:4 i time u velikoj meri umanjili šanse za direktan odlazak na kontinentalini šampionat.

Fudbalska reprezentacija Srbije doživela je drugi poraz u kvalifikacijama za naredno Evropsko prvenstvo. “Orlovi” su izgubili u meču sa Portugalijom na stadionu “Rajko Mitić” rezultatom 2:4 i time u velikoj meri umanjili šanse za direktan odlazak na kontinentalini šampionat.
Naši fudbalski reprezentativci su na debiju novog selektora Ljubiše Tumbakovića prikazali generalno lošu igru na svim delovima terena. Odbrana je lako dozvoljavala Rolandu i drugovima da ugrožavaju gol Dmitrovića, u sredini terena je nedostajao brži protok lopte, dok su naši najistureniji igrači bili gotovo odsečeni od ostatka tima.
Srbija je tek posle 15 minuta igre izašla iz klasičnog bunkera, o čemu svedoči podata do je u prvoj trećini poluvremen imala svega 25 odsto lopte u posednu. Domaća ekipa se kasnije oslobodila pritiska i imala nekoliko solidnih nadapa, međutim u jeku nešto bolje igre, naš tim je primio gol. Igrao se 42. mituka kade je Dmitrović loše intervenisao nakon nadačene lopte koju je Karvaljio spretno ubacio u mrežu.

Početak nastavka obeležila je bojažljiva igra našeg tima, a kazna je usledila u 58. minutu kada je Guedes posle solo akcije duplirao prednosrt aktuelnog prvaka Evrope. Nadu našem timu vratio je prvenac Milenkovića posle kornera u 68. minutu. Srbija je potom pomerila linije ka golu rivala, ali su Portugalci imali dosta prostora za konte, a upravo posle takve akcije u 80. minutu Ronaldo je postigao treći gol za goste. Pet minuta kasnije Tadić je uposlio Mitrovića koji je majstorskim udarcem dao novu nadu našem timu. Imala je Srbija još desetak minuta da izbori remi, međutim sve je palo u vodu posle svega nekoliko sekundi igre kada je Bernardo Silva iskoristio smušenost u odbrani našeg tima i postavio konačnih 2:4.
Srbija je posle novog poraza četvtoplasirana na tabeli grupe B sa svega četiri boda iz četiri duela, čak devet manje od prvoplasirane Ukrajine, koja je odigrala pet mečeva, dok je Portugal sakupio pet, ali iz tri meča.

Naredni okršaj naše fudbalere očekuje na gostovanju Luksemburgu 10. septembra.