Bledo izdanje i težak poraz Radničkog

Kratak period adapacije za nova pojačanja i samo četvorica starosedelaca u startnoj postavi, rezultirali su nepovezanom igrom niškog tima, što je definitnivo zabrinjavajući faktor za renavš na Čairu.

Radnički se nije proslavio na svojoj novoj evropskoj premijeri. Niški tim poražen je na gostovanju estonskoj Flori rezutlatom 2:0, u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu evrope.
Fudbaleirma Radničkog se nije isplatio defanzivan pristup na ovom meču. Trener Simo Krunić je pre puta konstantovao da će cilj njegove ekipe u Talinu biti da sačuva svoj gol i time stvori dobru podlogu pred revanš, međutim Flora je sa dva gola u u poslenjem kvartalu meča pokvarila pranove Nišlija.
Mrežu vicešampiona Srbije načeo je Lepik u 75. minutu, svega nekoliko sekundi nakon ulaska u igru, dok je drugi gol za rivala delo iskusnog Vasiljeva u 89. minutu.

Radnički je ostavio bled utisak, pred golom rivala je gotovo bio neprimetan, a finiš utakamice je pokazao da je niški tim u problemu i kada je u pitanju defanziva. To se posebno videlo kod drugog gola Flore, kada je Vasiljev čak tri puta neometan šutirao i na kraju uspeo da savlada golamana Petrovića.
Inače, novajlija na golu Nišlija je definitiivno bio najbolji pojedniac gostiju na ovoj utakmice, u prilog tome ide i uspešna intervencija u 52. minutu kada je osujetio stopostonu šansu estonskog tima.
Podsetimo, bojleg iz ovog dvomeča očekuje okršaj sa nemačkim Ajntrahtom. Najadmo se da će niškom timu ovo biti dodatna ambicija da popravi utisak u revanšu koji je na programu narednog četvrkta na Čairu.