Bibić postigao veliki uspeh

Naš takmičar je istako da se dugo i temeljno pripremao za ovaj izazaov i da je osvojeno srebro kruna njegovih takmičenja u ovoj sezoni.

Elzan Bibić osvojio je srebrnu medalju na prvenstvu Evrope u krosu koje je u nedelju održano u Lisabonu.
Srpski atletičar se prvi put takmičio u konkurenciji mladjih seniora na 8km i ovu deonicu pretrčao za 24 minuta i 25 sekundi. Prvo mesto zauzeo je  Džimi Gresije  iz Francuske sa 24:17, dok je trećeplasirani bio Abdesamad Oukhelfen  iz Španije sa 24:34.
U konkurenciji takmičara do 23.godine učestvovalo je 85 atletičara, a Bibić je bio jedan do najmladjih.