Atletiko taktizirao, Lajpcig prošao u polufinale

Ekipa iz Nemačke pobedila je Atletiko rezultatom 2:1, a strelci su bili Dani Olmo i Tajler Adams za Red Bul i Feliks za Madriđane. U meču za finale Lajpcig igra sa Pari Sen Žermenom, koji je prethodno, posle preokreta izbacio Atalantu.

Lajpcig je u polufinalu Lige šampiona. Ekipa iz Nemačke pobedila je Atletiko rezultatom 2:1, a strelci su bili Dani Olmo i Tajler Adams za Red Bul i Feliks za Madriđane.

Lajpcig je od početka pokazao borbenu igru, dok je Atletiko često tokom duela igrao dosta oprezno, što im se možda na kraju i osvetilo. U jednom od prodora madridskog tima ova ekipa je možda i oštećena za jedanaesterac, ali osim toga u prvom poluvremenu nije bilo toliko ozbiljnih prilika, što se ne može reći za Lajpcig.

Dani Olmo je posle sjajne akcije doneo vođstvo svom timu u 51. minutu. Tek primljeni gol je uspeo da natera Atletiko na ofanzivu, što je i nagrađeno u 71. minutu meča, nakon što je Žoao Feliks gotovo iznudio penal u jednom kontaktu sa protivničkim igračem. Fudbaleri Dijega Simeonea kao da su posle izjednačenja hteli da ponovo umrtve igru, ali im to nije uspelo. Pobedonosni gol Adams je postigao u 88. minutu, a tragičar je Stefan Savić koga je lopta zakačila, posle čega je promenila smer i prevarila Atletikovog golmana Jana Oblaka.

U meču za finale Lajpcig igra sa Pari Sen Žermenom, koji je prethodno, posle preokreta izbacio Atalantu.